Szczypiorno Cup 2016 – konferencja prasowa

Już wkrótce w Kaliszu odbędzie się niezwykłe sportowe wydarzenie. W dniach 5 – 7 sierpnia zapraszamy do hali sportowo-widowiskowej Arena na III Turniej Szczypiorno Cup, upamiętniający powstanie piłki ręcznej w Polsce. Dziś, z udziałem prezydenta Grzegorza Sapińskiego, odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele komitetu organizacyjnego, na czele z przewodniczącym Edwardem Prusem, opowiedzieli o szczegółach turnieju. Podczas zawodów odbędzie się także akcja charytatywna na rzecz Franciszka Łysiaka, podopiecznego fundacji Bread of Life.

O sprawach organizacyjnych rozmawiali: Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza i wiceprezydent Artur Kijewski, przedstawiciele komitetu organizacyjnego – przewodniczący Edward Prus, Daniel Pawlak i Krzysztof Walczak oraz Krzysztof Jędrzejak, komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR, Urszula Bogaczyk, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu i przedstawiciele Rady Osiedla Szczypiorno.

– Przy okazji organizowania turnieju Szczypiorno Cup zawsze będę podkreślał, by pamiętać o ludziach, którzy byli tutaj internowani i walczyli o niepodległośćć. Trzeci turniej udało się zorganizować z wielką pomocą Miasta, za co bardzo dziękuję. Dziękuję także wszystkim, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia – mówi Edward Prus, przewodniczący  komitetu organizacyjnego III Turnieju Szczypiorno Cup.

W turnieju wystąpi 8 drużyn. Na parkiecie hali Kalisz Arena zobaczymy gwiazdy światowego szczypiorniaka. Będziemy gościć również drużynę z partnerskiego miasta Hamm.

– Turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym. Największym naszym sukcesem jest sprowadzenie do Kalisza drużyny Wisły Płock z Piotrem Przybeckim – trenerem, byłym reprezentantem Polski, siedmiokrotnym mistrzem kraju, dziesięciokrotnym zdobywcą pucharu polski, ostatnio srebrnym medalistą mistrzostw Polski. Kolejną drużyną jest brązowy medalista mistrzostw Polski – Azoty Puławy z trenerem Marcinem Kurowskim oraz Handball Zabrze, z trenerem Mariuszem Jurasikiem – byłym reprezentantem Polski, najlepszym zawodnikiem świata 2009 roku, Handball Pogoń Szczecin z trenerem Rafałem Białym, Chrobry Głogów z trenerem Jarosławem Cieślikowskim. Wystąpi także drużyna z Niemiec –  ASV Hamm-Westfalen, największą gwiazdą tego zespołu jest Ondřej Zdráhala z Czech. Na parkiecie zaprezentują się także: MKS Kalisz z trenerem Pawłem Ruskiem i KPR Ostrovia z trenerem Krzysztofem Przybylskim – wyjaśnia Krzysztof Walczak.

Drużyny przyjeżdżają do Kalisza w piątek, skorzystają z gościnności Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Turniej rozpoczyna się w piątek 6 sierpnia, potrwa trzy dni.

– W pierwszym meczu, o godz. 11.45, zagra ASV Hamm-Westfalen z KPR Ostrovią, w drugim – Górnik Zabrze z Handball Pogonią Szczecin, kolejno: Azoty Puławy z Chrobrym Głogów i wicemistrz Polski Wisłą Płock z MKS-em Kalisz. W sobotę rozegrane zostaną mecze o miejsca od 5. do 8. oraz półfinały, w niedzielę o miejsca: 7., 5., 3., obejrzymy także mecz finałowy – dodaje Daniel Pawlak.

– Miło mi jest spotykać się w miejscu tak ważnym dla miasta Kalisza i dla historii Ostrowa Wielkopolskiego. Mam nadzieję, że wkrótce Aglomeracja Kalisko-Ostrowska będzie mieć dwie drużyny w ekstralidze. Dziękuję organizatorom, przewodniczącemu Edwardowi Prusowi. Chciałbym, by w przyszłości Szczypiorno Cup jeszcze bardziej się rozwijało, dlatego liczę na współpracę prezydent Beaty Klimek – mówił Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

– W Kaliszu widzimy wyraźny rozkwit piłki ręcznej i siatkowej, potrzebni są tacy ludzie, jak pan Edward Prus, dzięki którym sport się rozwija. Dziękuję komitetowi organizacyjnemu – dodaje wiceprezydent Artur Kijewski.

Bazą logistyczną dla zawodników będzie teren Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. –  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz trzeci możemy współpracować przy organizacji turnieju. Dołożymy wszelkich starań, by zawodnicy dobrze się czuli w naszym ośrodku – powiedział Krzysztof Jędrzejak, komendant COSSW.

Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR podkreśla, że praca z organizatorami turnieju to prawdziwa przyjemność. – Rzadko spotyka się tak zaangażowanych ludzi. Deklarujemy, że zrobimy wszystko, by turniej był na coraz wyższym poziomie.

Jak zaznacza prezydent Grzegorz Sapiński: –  W tym roku obchodzimy 25-lecie współpracy partnerskich miast – Kalisza i Hamm. Występ ASV Hamm-Westfalen w III Turnieju Szczypiorno CUP dowodzi doskonałej współpracy, także w dziedzinie sportu.

Podczas zawodów odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Franciszka Łysiaka. Chłopiec ma trzy lata, zachorował na białaczkę. Niezbędna jest pomoc ludzi dobrej woli. Wkrótce podamy szczegóły dotyczace akcji.

Bilety na turniej będzie można nabyć w dwóch kategoriach: A – sektory boczne hali oraz B – sektory za bramką:

piątek (05.08.2016)

kategoria A – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł,

kategoria B – bilet normalny 12 zł, bilet ulgowy 6 zł

sobota (06.08.2016):

kategoria A – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł,

kategoria B – bilet normalny 12 zł, bilet ulgowy 6 zł

niedziela (07.08.2016)

kategoria A – bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 12 zł

kategoria B – bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 7 zł

Bilety ulgowe dotyczą uczniów do lat 19.

Wstęp bezpłatny dla dzieci do 5. roku życia oraz osób niepełnosprawnych.

Dostępne są już też karnety, obejmujące trzy dni turnieju:  kategoria A –  50 zł, kategoria B – 25 zł.

Szczegóły dotyczace zakupu biletów dostepne sa pod linkiem:

http://www.bilet.pax.pl

Patronat  honorowy nad turniejem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej,  Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza.

Tekst: Anna Błaszczyk www.kalisz.pl

Zdjęcia: Anna Błaszczyk, Marta Bogdańska

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress